ARCHITEKTURA

Okolice naszej Osady bogate są w różne atrakcje. Historycznym elementem naszej wsi jest ryglowy kościół ewangelicki obecnie pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, na wieży którego znajduje się szesnastowieczny dzwon z 1566 roku. Co więcej, w odległości około 4 km od Gronowa można oglądać pozostałości po starożytnej osadzie, a dokładnie cmentarzysko z kurhanowymi grobowcami.

ATRAKCJE WODNE

Miejsca warte zobaczenia to nie tylko architektura. W naszej okolicy to również natura, czyste jeziora i szlaki turystyczne. Jezioro Siecino oddalone od naszej Osady o około 6 km oferuje Państwu możliwość kąpieli, żeglowania i nurkowania w wodzie o pierwszej klasie czystości.

NURKOWANIE

Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Na jeziorze znajdują się dwie wyspy: Kępa i Ostrów. Wyspa Ostrów połączona jest z lądem groblą. Wiele miejsc do cumowania oraz urokliwe zatoczki sprzyjają żeglarzom oraz miłośnikom desek z żaglami. Baza nurkowa prowadzi kursy nurkowania, można tu także wypożyczyć sprzęt do nurkowania. Z pewnością Siecino jest ulubionym akwenem płetwonurków.

WYCIEZKI ROWEROWE

Wędkarze będą również zadowoleni, ponieważ występują tu prawie wszystkie gatunki ryb jeziornych. Dzięki wielu kładkom wędkarskim można ze spokojem oddać się pasji. Warto podkreślić, iż Jezioro obejmuje tzw. strefa ciszy (zakaz używania silników spalinowych). Dookoła ciągnie się niebieski szlak rowerowy, który można rozpocząć z naszej wsi, a jego długość wynosi 38,9 km. Urozmaicone trasa wiedzie przez wypiętrzone wzniesienia i malownicze dolinki dlatego podczas przejażdżki można podziwiać pomniki przyrody, ryglowe kościoły, pałace, parki.

Bliżej położone jest jezioro Dołgie z dziką plażą i możliwością wędkowania. W wodach jeziora występują miedzy innymi szczupak, okoń, leszcz i inne. Szlaki piesze i rowerowe odsłonią przed Państwem bogatą historię tych ziem. Ciągną się one po terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego.

W okolicznych lasach mieszanych jest pełno grzybów i jagód. Ogromną atrakcją wsi jest hodowla danieli i saren. Te przesympatyczne zwierzęta można podziwiać z bardzo niewielkiej odległości.

ATRAKCJE NA MIEJSCU

Do dyspozycji gości użyczamy rowery, piłki do siatkówki, rakietki i siatkę do badmintona, niewielką biblioteczkę, gry planszowe, leżaki i dużą ilość miejsc do odpoczynku.

Najbliższy sklep znajduje się w Złocieńcu (6 km).