APARTAMENTY

Osada pod Lipą położona jest na Pojezierzu Drawskim w niezwykle urokliwej i cichej wsi Gronowo (niem. Groß Grunow) k. Złocieńca wchodzącej w skład Ostoji Drawskiej.

Wieś usytuowana jest pomiędzy dwoma jeziorami – Siecino (6 km), którego wody zaliczane są do I klasy czystości, z piaszczystymi kąpieliskami oraz Dołgie (Długie) (2,5 km – 30 min pieszo) z dziką plażą oraz wielką różnorodnością ryb. Ponadto, wokół biegną szlaki piesze i rowerowe, a przez samą wieś wiedzie szlak niebieski – rowerowy oraz szlak zielony – pieszy.

NIESAMOWITĄ ATRAKCJĄ

wsi jest hodowla danieli i saren, które można podziwiać i obserwować z bliska. Wśród ciszy i spokoju można oglądać zwierzynę leśną na polanie usytuowanej nieopodal Osady. Regularnie słychać rechot żab, śpiew i nawoływania różnych gatunków ptaków. Dodatkowo szum strumienia nieopodal płynącej rzeczki Rakoń daje odprężenie.

OSADA

znajduje się na działce z ogrodem i sadem z różnorodnymi drzewami owocowymi. Ogrodzenie wokół całego terenu daje prywatność, ale furtka na końcu sadu umożliwia dojście do pobliskiego lasu. Nasza osada składa się z dwóch budynków – odremontowany ze starannością dom z apartamentami z czerwonej cegły oraz dom właścicieli.

POMIĘDZY BUDYNKAMI

stworzyliśmy miejsce z ławkami i stołami pod parasolem, przy których można zjeść posiłki na świeżym powietrzu. Co więcej, w ogrodzie usytuowane jest miejsce na ognisko z rusztem, ławkami wokół i stołem przy którym można usiąść. Dla dzieci przygotowaliśmy huśtawki, zjeżdżalnię oraz piaskownicę. Na dodatek, bezpłatnie udostępniamy rowery i wiatę rowerową.

ZAPRASZAMY

o każdej porze roku w tak malownicze miejsce jakim jest nasza wieś. To dlatego wiosną warto zobaczyć jak powoli natura nabiera kolorów zielni. Leniwe lato pozwoli na dojrzenie ferii żółci na pobliskich polach i zaznania uroków kąpieli, żeglarstwa, nurkowania. Jesień to czas grzybobrania i różnorodności kolorów od pomarańczowych po brązy. Natomiast zimą puchowa biała pierzyna okrywająca pobliskie lasy mieni się srebrem…..

OSADA POD LIPĄ

znajduje sie w województwie zachodniopomorskim, powiecie drawskim w gminie ostrowice.

Wieś Gronowo oddalona jest od: Kołobrzegu 84 km, Szczecina 129 km, Poznania 181 km, Piły 88 km, Bydgoszczy 177 km.